Ájurvédská masáž

Oblíbená indická masáž vycházející z původních poznatků Ájurvédy, systému tradičního indického lékařství. Ájurvédská masáž je obřad, který zasvětí vaše tělo do tajemství relaxace a hlubokého uvolnění.

Během ajurvédské masáže. Ilustrační foto.

Průběh ájurvédské masáže

Za zvuků pečlivě vybrané uvolňující hudby a vůně santalového dřeva se pohodlně uložíte na připravené lehátko. Vzápětí pocítíte na zádech zklidňující teplo lávových kamenů, které jsou netradičním, ale skvělým doplňkem ájurvédské masáže. Začnu dlouhými, jemnými tahy vtírat teplý jasmínový olej do vašich nohou a chodidel, do rukou, a nakonec do celých zad a šíje. Dlouhé tahy budou střídány krátkými cílenými stisknutími. Tímto se stimulují některé energetické dráhy a body v těle. Závěrečné tahy se soustředí na lymfatický systém. Masáž tak pomáhá tělu zbavovat se škodlivin zcela přirozeným způsobem.

Po tomto až dvě hodiny trvajícím zážitku se budete cítit skvěle. Kombinace velmi příjemné masáže, vzájemné důvěry, podmanivé hudby a okouzlující vůně rozjasní váš den.

Samotné masáži ještě předchází konzultace nad šálkem jasmínového čaje.

Účinky ájurvédské masáže

Kromě již zmíněného úplného uvolnění, pocitu klidu a pohody prospěje ájurvédská masáž vašemu tělu zejména v těchto ohledech:

  • odbourá stres, potlačí bolesti hlavy a migrény,
  • uleví od bolesti tam, kde je to nejvíce třeba,
  • odstraní svalové spazmy, které jsou častou příčinou dalších obtíží,
  • pozitivně ovlivní funkci všech vnitřních orgánů stimulací nervů v páteři a nervových zakončení na chodidlech,
  • napomůže korekci vad skeletu,
  • zvýší prokrvení pokožky a povzbudí oběh krevních tekutin,
  • povzbudí lymfatický systém, jenž zodpovídá za odvádění toxických zplodin organismu z těla, čímž zastává úlohu lymfatické masáže.

Oproti klasické masáži, která je založená na prosté mechanické stimulaci, působí má ájurvédská masáž nejen na fyzické aspekty lidského těla, ale i na psychickou a energetickou rovnováhu osobnosti.

Kontraindikace

Přes všechny výše uvedené pozitivní účinky existují případy, kdy není vhodné masáž podstoupit. Jedná se zejména o tyto:

  • probíhající nemoc spojená s užíváním antibiotik, horečnaté stavy, zánětlivá onemocnění či jiné vážné nemoci,
  • nadměrná fyzická zátěž či celkové vyčerpání,
  • pooperační stavy.

Ájurvédskou masáž mohou podstoupit také těhotné ženy, ovšem s jistými omezeními. Proto mě musí o svém stavu před masáží bezpodmínečně informovat.

Máte-li závažné pochybnosti o své způsobilosti podstoupit ájurvédskou masáž, konzultujte je, prosím, se svým lékařem.

Mohlo by vás také zajímat…

Předplatné

Pokud využíváte mé služby častěji, můžete si je předplatit. Předplatíte-li si alespoň tři masáže, máte nárok na sníženou cenu 400 Kč za hodinu masáže dle nabídky. Masáže je možné předplatit ve studiu. Individálně je možné dohodnout také předplatné ostatních služeb.

Ájurvédská masáž je originální dárek

Chcete svým přátelům nebo blízkým dát nezapomenutelný dárek? Věnujte jim některý z dárkových certifikátů a nechejte je, aby si sami vybrali masáž, která je zaujme.