Lymfatická masáž

Správná funkce lymfatického systému je pro nás životně důležitá. A přesto pro něj mnozí děláme tak málo; stejně jako pro jiné funkce našeho těla, na kterých jsme závislí. Pokud vám záleží na vašem zdraví, čtěte dále.

Při lymfatické masáži. Ilustrační foto.

Průběh lymfatické masáže

Zatímco vás zmáhá příjemná únava vyvolaná relaxační hudbou a vůní santalového dřeva, jemně masíruji lymfatická centra na vašem těle. Cítíte, jak se vaše tělo pod mýma rukama uzdravuje a odpočívá. Po masáži se probouzíte svěží a odpočatí.

Účinky lymfatické masáže

Lymfatická asáž je založena na jemné stimulaci lymfatických center na vašem těle. Tato stimulace vede k fyzickému uvolnění a povzbuzení toku mízy (lymfy) ve vašem těle. Z celého vašeho těla se tak začnou odplavovat zplodiny organismu a jiné škodliviny, které vznikají jako důsledek onemocnění, nadměrné psychické či fyzické zátěže.

Účinky lymfatické masáže můžeme shrnout takto:

  • lymfatická masáž posílí přirozenou obranyschopnost vašeho těla,
  • odstraní fyzickou a psychickou únavu,
  • zbaví vás některých druhů migrény, bolestivých otoků a zánětů,
  • napomůže celkové detoxikaci organismu.

Nelze opomenou ani kosmetické účinky. Lymfatická masáž vás zbaví celulitidy, označované také jako pomerančová kůže. Správnou a opakovanou masáží lze dosáhnout velkých úspěchů v boji s celulitidou.

V neposlední řadě si při masáži skvěle odpočinete a ze studia budete odcházet s pocitem, že jste pro své tělo konečně udělali něco dobrého.

Kontraindikace

Před lymfatickou masáží je třeba mít se na pozoru, pokud:

  • trpíte srdečními onemocněními nebo vysokým krevním tlakem,
  • máte v těle implantát,
  • jste těhotná,
  • trpíte-li kožní chorobou nebo onkologickým onemocněním,
  • máte-li nemocné nebo oslabené ledviny.

Máte-li závažné pochybnosti o své způsobilosti podstoupit lymfatickou masáž, konzultujte je se svým lékařem. Pro správný účinek lymfatické masáže se doporučuje podstoupit kúru deseti hodin v rozmezí tří týdnů.

Mohlo by vás také zajímat…

Předplatné

Pokud využíváte mé služby častěji, můžete si je předplatit. Předplatíte-li si alespoň tři masáže, máte nárok na sníženou cenu 400 Kč za hodinu masáže dle nabídky. Masáže je možné předplatit ve studiu. Individálně je možné dohodnout také předplatné ostatních služeb.

Lymfatická masáž je originální dárek

Chcete svým přátelům nebo blízkým dát nezapomenutelný dárek? Věnujte jim některý z dárkových certifikátů a nechejte je, aby si sami vybrali masáž, která je zaujme.